reklama 

Chmelovárek: Matoušek zaperlil, pivo Černá perla je stříbrná

21.3.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 1396

Trutnov - Trio domovarníků piva Vladimír Matoušek, Jan Fiebinger a Petr Stehlík dalo o sobě opět pořádně vědět. Na sedmém ročníku soutěže doma vařených piv Kostelecké chmelovárek 2016 v Kostelci u Holešova v obrovské konkurenci skvěle reprezentovali město.

Chmelovárek: Matoušek zaperlil, pivo Černá perla je stříbrná

Velkého úspěchu dosáhl Matoušek, který v kategorii B, polotmavá a tmavá piva spodně kvašená, obsadil druhé místo se svým domácím, třináctistupňovým pivem Černý perla. Tím si polepšil o jednu příčku oproti loňskému ročníku.

„Považuji to za velký úspěch trutnovských domovarníků. Moje obhajoba třetího místa z loňska se povedla více než na výbornou, zlepšil jsem se,“ pochvaluje si Matoušek.

Fiebinger se Stehlíkem sice nedosáhli na medailové pozice, ale umístili se v horní polovině zúčastněných vzorků. Podle výsledků bylo jejich pivo bez závažných vedlejších vad. „Na to, že pivo vaříme zhruba dva roky, je to velký úspěch, z kterého máme radost. Už se pomalu chystáme na další, osmý ročník, který se uskuteční 11. března příštího roku. Dej Bůh štěstí,“ uvedl majitel stříbrné medaile Matoušek.

Trutnovští kamarádi se k vaření piva podomácku rozhodli v roce 2014. „Piva v distribuci je sice dost, ale chuťově to není žádná sláva. Proto jsme se rozhodli, že začneme doma vyrábět vlastní,“ prozradil Matoušek.

20160310 163626 HDR

Začátkem března minulého roku absolvovali kurz v minipivovaru Slepý krtek v malé vesnici Ujkovice na Mladoboleslavsku. Dnes jsou pravděpodobně jediní ve městě a okolí, kteří svůj pěnivý mok vyrábějí v domácích podmínkách. Čtěte také.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Vladimíra Matouška

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama