reklama 

Kabinet končí, věrní fandové se s ním rozloučí při dopitné

30.12.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 2657
 • komentářů 1

Trutnov – Když Trutnovinky před lety psaly, že vznikl Kulturní klub Kabinet, tedy stánek, který ve městě chyběl, nikdo tehdy netušil, že bude chybět opět. K zítřejšímu dni dnešní Kulturní stánek Kabinet po třech a půl letech končí. „Ano, k nelibosti i radosti mnohých je to pravda. Klub Kabinet se zavírá ke dni 31. prosince,“ stojí na facebookových stránkách klubu.

Kabinet končí, věrní fandové se s ním rozloučí při dopitné

Za dobu jeho existence si zejména mladí lidé přišli v prostorách Kabinetu skutečně na své. Odehrály se tu desítky rozmanitých koncertů, výstav, promítání, workshopů a dalších inspirativních akcí. „Předně je důležité říci, že se určitě nepovedlo vše, co jsme měli ve svých představách chuť zrealizovat, nicméně celou existenci tohoto dovolím si říci pro Trutnov „kultovního místa“ hodnotíme tak, že se povedla,“ uvedl hlavní Kabinetník Roman Dorňák.

Ti, co Kabinet vedli tvrdí, že neodchází zhrzení, nenaplnění, naštvaní, po prohraném boji či snad z důvodů šikany ze strany státu anebo jeho samosprávy. „Věci jsou takové, jaké jsme si je udělali a je jen na našem svědomí a vědomí si svůj přístup a naše úsilí nějak zhodnotit.  Alternativa, kterou jsme se snažili nabídnout, našla svou cestu a nezanedbatelnou odezvu, a to je nejdůležitější,“ hodnotí svou činnost provozovatelé klubu.

A jaké jsou důvody konce tohoto kulturního stánku v blízkosti Jiráskova náměstí? Kromě těch ryze osobních, existují i jiné. „Vytvořili jsme stroj, jehož součásti je neustále potřeba promazávat, servisovat a udržovat v chodu, což je mnohdy těžší úkol, než se může zdát. Jistá svázanost je v tomto ohledu přirozená, leč je třeba přiznat, že také vyčerpávající. Jisté standardy je třeba držet a další budoucí posun je díky nim - alespoň pro nás - skoro nemožný,“ vysvětlují Kabinetníci.

Ti mají ve svých hlavách usazeny vize a nové výzvy, kterých se pokusí chopit. „Mluvím teď mimo jiné konkrétně o výzvě a možnosti se poprat o provozování toliko diskutovaného areálu trutnovského Bojiště. Doufáme, že se budeme moci opřít o podporu alespoň některých z vás v tomto pokusu,“ věří Dorňák. Rozloučení s Kabienetem se při dopitné a vernisáži plakátů proběhlých akcí, kterého se zúčastní nejskalnější a nejvěrnější návštěvníci, uskuteční dnes ve 20 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

1.1.2017 Tomáš Bydelský
Svým způsobem je to hrozné, že nám končí další místo, kde šlo si poslechnout dobrou hudbu,ale i další pořady. Po ztrátě Bonanzy, která byla doslova donucena zkončit, tady končí další dobrá věc. Bydelský

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama