reklama 

Kapli sv. Tekly v Babí vysvětí a požehnají novému zvonu

22.9.2016  •  Aktuality  • 
čtenost 413

Trutnov – Zrekonstruovaná kaple sv. Tekly v Babí se zítra ve 14 hodin dočká znovuvysvěcení. Město totiž letos do kaple pořídilo nový zvon, takže slavnostní vysvěcení doplní ještě jeho požehnání. Součástí tohoto aktu bude mše.

Kapli sv. Tekly v Babí vysvětí a požehnají novému zvonu

„V zimě jsme nechali vyrobit chybějící zvon, který byl nyní v září nainstalován. Je na něm vyobrazena přímo i patronka kaple sv. Tekla,“ potvrdil starosta Ivan Adamec. Kaple pocházející z poloviny 18. století byla poprvé vysvěcena v roce 1755. Zpočátku se v interiéru nacházel jen hlavní oltář, boční oltáře jsou z pozdější doby. Kameny hlavního oltáře byly osazeny roku 1765 a obsahují relikvie dvou svatých ­- Dorephy a Aneliniuse.

Protože objekt do roku 1990 chátral, přistoupilo město k jeho rekonstrukci. Postupně byla opravena střecha, proběhla sanace vlhkosti, došlo k přeložení dlažby a renovaci mobiliáře. „V loňském roce jsme nechali zrestaurovat obrazy a dokončili celkovou rekonstrukci varhan, jejich zprovoznění včetně obnovy do historicky původního stavu,“ dodal starosta. Náklady na rekonstrukci kaple loni dosáhly 680 tisíc korun.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv města

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama