reklama 

Břehy řeky Úpy jsou zase o něco čistší, odpadky uklízelo 145 dobrovolníků

22.4.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 2656
 • komentářů 1

Trutnov - Účast dobrovolníků na akci Čištění řeky Úpy byla letos nečekaně vysoká. Na Den Země se v Trutnově sešlo celkem 145 lidí, kteří společnými silami nasbírali až 250 pytlů odpadků. Účastníky neodradila ani špatná předpověď počasí.

Břehy řeky Úpy jsou zase o něco čistší, odpadky uklízelo 145 dobrovolníků

„Rozhodně jsem nečekal tolik lidí, počítal jsem třeba s padesáti,“ uvedl hlavní organizátor akce Martin Kynčl.

Největší počet účastníků přišel na startovní místa v centru města, kde se také podařilo nasbírat nejvíce odpadků. Mezi nejzajímavější nálezy v tomto roce patřilo několik umyvadel a záchod, křeslo, domovní dveře, matrace, několik koberců, starý monitor nebo státní poznávací značka automobilu, kterou nálezci předali Městské policii Trutnov.

Letos se do projektu zapojily také místní školy, zejména ZŠ Komenského. Na akci se podíleli také studenti Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy ze spolku Drosophila, kteří oživili startovní místa živými ukázkami zvířat. Na doprovodném programu se podílela také Městská policie nebo Oblastní charita Trutnov.

(buš, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

24.4.2017 Petr Jandera
Klobouk dolů a chválím všechny dobrovolníky. Udělali kus pořádné práce. Touto cestou i díky lidem z Technických služeb, kteří hned v pondělí ráno všechny ty hromady odpadů uklidili. Bohužel jsou mezi námi s odpuštěním hovada, kteří se neštítí odhodit třeba sáček od pečiva 5 m od koše.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama