reklama 

Na Den Země proběhne velký úklid Úpy. Přidáte se?

14.4.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 923

Trutnov - Desítky dobrovolníků budou i letos uklízet okolí řeky Úpy. Sbírat budou hlavně plasty a další drobný nepořádek na březích. Přidejte se také a udělejte dobrý skutek pro přírodu a své okolí! Čištění řeky Úpy proběhne v sobotu 22. dubna na Den Země.

Na Den Země proběhne velký úklid Úpy. Přidáte se?

Do čištění Úpy se mohou bez obav zapojit i děti.

Dobrovolníci vyrazí do akce celkem na čtyřech místech: u Základní školy Mládežnická, u kavárny Promenáda, poblíž letního koupaliště nebo u loděnice v Poříčí.

Startovní místa

  • ZŠ Mládežnická a rodinné centrum Trutínek
  • U cukrárny a kavárny Promenáda
  • Za letním koupalištěm poblíž sídliště Smeťák
  • Loděnice v Poříčí

Program akce

v 9.30 hodin
registrace účastníků

v 10 hodin
úklid řeky a jejího okolí

Na startovních místech budou od 9.30 hodin probíhat registrace účastníků, kteří dostanou pytle na odpadky i hygienické rukavice, připraveno bude i drobné občerstvení. Až do odpoledních hodin bude na stáncích probíhat doprovodný program včetně různých kvízů a soutěží.

Projekt „Čistá řeka Úpa” je zaměřený také na prevenci, proto organizátoři počítají i se školáky a rodinami s dětmi. Na stáncích pro ně bude připraven program plný zábavy, ve kterém se mohou i něco přiučit a prozkoumat podvodní svět. „Když děti přírodu lépe poznají, vytvoří si k ní vztah. Potom se třeba zamyslí, než odhodí obal od sušenky do přírody,“ myslí si Martin Kynčl, který akci organizuje druhým rokem.

Úklid je možné pojmout i jako netradiční procházku podél řeky s pytlem na odpadky v ruce. Je to navíc ideální příležitost, jak udělat něco pro své okolí a pro životní prostředí, ve kterém žijeme. Dobrovolníci se už nyní mohou registrovat přes formulář na webových stránkách www.cistarekaupa.cz, kde také najdou všechny potřebné informace.

Vloni se podařilo nasbírat celkem 60 pytlů odpadků, letos však organizátoři čekají mnohonásobně vyšší účast, a tedy i větší množství nasbíraného materiálu. Svoz odpadků opět zajišťují Technické služby Trutnov. „Letos také více dbáme na bezpečnost, v pohotovosti bude i Městská policie, hasiči nebo terénní sestry,” dodává Kynčl.

(tbu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama