reklama 

Na stadionu je nová tělocvična, ponese jméno Martina Veselého

16.11.2017  •  Aktuality  • 
čtenost 1986

Trutnov - Slavnostním přestřižením pásky byla ve čtvrtek dopoledne na městském stadionu otevřena nová multifunkční tělocvična. Ta se vybudovala za peníze z městského rozpočtu, konkrétně za částku zhruba 2 miliony 300 tisíc korun. Sloužit bude hlavně atletům a fotbalistům, kteří tento areál využívají nejvíce. „Předpokládám, že se sem ale dostanou i další zájemci, když budou mít chuť,“ řekl trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Na stadionu je nová tělocvična, ponese jméno Martina Veselého

Tělocvična vznikla uvnitř tribuny, kde v průchozí části blíže ke stráni došlo k vystavění zdí a stropu, čímž tak ve volném prostoru „z ničeho vyrostla“ zcela nová velká místnost. „Stavebně se jednalo o jednoduchou stavbu, realizace trvala asi tři měsíce a hotová byla koncem září,“ uvedl Petr Gaisler, ředitel společnosti MEBYS, která spravuje městská sportoviště.

Na místě se sice musely udělat nějaké vícepráce, a to především kvůli požárnímu zabezpečení celé budovy, ale nebylo to nic náročného. „Za dobu, co stadion stojí, se zpřísnily normy, takže napojení stávajícího zabezpečení na nový systém moc nefungovalo. Museli jsme proto vyměnit staré kabely, hlásiče a další věci,“ vysvětloval.


Na závěr se pak ještě asi dva týdny čekalo, než vytvrdne Conipur, což je polyuretanový atletický povrch, který se nastříkal na zámkovou dlažbu. Jinými slovy jde o tartan, v podstatě podobný, jako je venku na oválu. „Pro cvičení atletů je to velmi příjemný povrch, takový měkčí,“ doplnil Petr Gaisler. Stavbu prováděla trutnovská firma Infrastav, která vyhrála výběrové řízení.

S celým projektem přišli před rokem a půl atleti a bývalý ředitel Mebysu Martin Veselý, jehož jméno by tělocvična měla nést. „Na městské radě chci tento návrh přednést, aby to byla Tělocvična Martina Veselého. S jeho nejbližšími to mám předjednané,“ vzpomenul místostarosta Hendrych na bývalého ředitele Mebysu, který před rokem náhle a nečekaně zemřel.

Podle Hendrycha je nová tělocvična pomocí trutnovským sportovcům. Často se totiž řeší problémy s nedostatkem prostorů pro trénink, a proto takovýchto míst prý není nikdy dost. Například atleti o tom vědí své. Předseda místního oddílu a Lokomotivy Petr Musil poté vyprávěl, jak v těchto místech v mínus sedmi házely reprezentantky kladivářky své náčiní do nainstalované sítě. A jak zde vybíhala improvizovaný oblouk do výškařského sektoru momentálně jedna z nejlepších českých výškařek Lada Pejchalová.

„Myslím, že tuto tělocvičnu jsme v areálu nutně potřebovali, což je vidět už teď na její vytíženosti. Rozvrh je hotový a každý den je tělocvična až do 20 hodin maximálně využívaná. Díky tomu tady mohou trénovat čtyři skupiny najednou, dvě v tunelu a dvě v tělocvičně,“ poukázal Petr Musil a dodal: „Ve funkci Tělovýchovné jednoty jsem teprve krátce, přes dva roky, a už jsem měl tu čest se po nádherné loděnici a kuželně účastnit třetího stříhání pásky. Tímto bych chtěl vedení města poděkovat za podporu všech sportovišť.“

Jak bylo zmíněno, o jejich správu se stará společnost MEBYS. V letošním roce například pro tenisty vybudovala novou nafukovací halu. Až na jaře sleze sníh je v plánu za koupalištěm začít s výstavbou nového betonového skateparku a na podzim příští roku se rozjede dlouho očekávaná rekonstrukce krytého bazénu. „V tuto chvíli probíhají projektové práce,“ prozradil ředitel Petr Gaisler.

Slavnostního otevření tělocvičny se ve čtvrtek zúčastnili například i vedoucí trenér mládežnické reprezentace atletů Tomáš Purman, předseda krajského atletického svazu Libor Šnajdr a olympionička Eva Vrabcová Nývltová.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, Radek Horák

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama