reklama 

Zámek v Horním Maršově úmyslně zapálila skupina žhářů

16.11.2018  •  Krimi  • 
čtenost 2602

Je to jasné! Rozsáhlý požár, který v neděli 19. srpna ráno zachvátil od roku 1994 nevyužívaný a zchátralý barokní zámek v Czerninské ulici v Horním Maršově, byl zapálen úmyslně. Vznikla tím škoda přes pět milionů korun. Policisté díky ohledání místa, spolupráci s hasiči, zajištění a vyhodnocení stop už pracují jen s touto jedinou verzí.

Zámek v Horním Maršově úmyslně zapálila skupina žhářů

Bylo zjištěno více ohnisek, kde vznikl požár a v zajištěných stopách byla potvrzena přítomnost látek podporujících hoření i vysoce hořlavé látky, například benzín. „Kriminalisté provedli a stále provádějí důkladné vyšetřování, vyslechli množství osob, vyhodnocují kamerové záznamy, specializovaný tým kriminalistů spolupracuje se svými kolegy napříč republikou,“ prozradil komisař Jan Čížkovský.

Požár zámku má společné znaky s úmyslně založeným požárem několika automobilů v bazaru na Pelhřimovsku. U obou případů vyšlo najevo, že ho způsobila skupina žhářů. Kriminalisté v této souvislosti vyhodnocují informace pohybu vozidel Škoda v blízkosti míst požárů, která měla vždy odjíždět směrem na Prahu.

„Právě v Praze byla odcizena registrační značka, která byla umístěna na jednom z automobilů. Shoda popisu jejich osádek je rovněž dalším vodítkem pro policisty,“ uvedl Čížkovský, který dodal, že vzhledem ke stále probíhajícímu vyšetřování nelze zatím uvádět více informací. Pokud budou pachatelé dopadeni, hrozí jim 15 let vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@rrutnovinky.cz
Foto: Policie ČR


Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama