Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

VIDEO: Na nádraží hořel autobus, oheň zničil téměř polovinu vozu

2. 12. 2020

Na nádraží hořel autobus, oheň zničil téměř polovinu vozu 0 snímků
/Aktualizováno/ V plamenech skončil dnes ráno jeden z autobusů na trutnovském nádraží. Vzplála zadní část vozu, kde je uložený motor. Oheň uhasili přivolaní hasiči, nikdo při požáru nebyl zraněn. Škoda je předběžně odhadnutá na 800 tisíc korun.

Oheň byl ohlášen krátce před půl sedmou ráno. Řidič nastartoval autobus a po pár minutách si všiml, že vůz začíná hořet. Přivolal proto hasiče. Na místo ihned vyjela profesionální trutnovská jednotka.

"K zahoření vozidla došlo ještě před přistavením autobusu na linku, v tu chvíli se v něm nacházel tedy jen řidič. Ten se pokoušel požár motorového prostoru hasit přenosným hasicím přístrojem. Požár autobusu byl v pokročilé fázi, zasažena byla asi polovina vozidla od motorové části," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. 

Hasiči nasadili jeden vodní proud C a vysokotlaký proud vody a odvětrávali pomocí přetlakové ventilace. Aby se nedostala požární voda do kanalizace, přiložili ke kanálům sorpční hady. "Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce po 7. hodině ranní," upřesnila Götzová.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů. "Výše škody byla odhadnuta asi na 800 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 100 tisíc korun. Požár vznikl vlivem technické závady," dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-mgo)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči
V
ideo: Městská policie Trutnov