reklama 

Listování o hladu, pubertě, první lásce a snech cvalíka

15.4.2017  •  Kultura  • 
čtenost 599

Trutnov - V kinosále Hvězda na Základní škole Mládežnická se ve čtvrtek (20. dubna) od půl osmé večer uskuteční další díl z cyklu scénického čtení Listování. Tentokrát půjde o originální představení dle románové předlohy Život k sežrání od Mikaëla Olliviera.

Listování o hladu, pubertě, první lásce a snech cvalíka

O tom, jaké to je mít v patnácti letech devadesát kilo, bude v pořadí čtvrté trutnovské Listování, které dá nahlédnout do knihy francouzského spisovatele. Jejím hlavním hrdinou je dospívající gymnazista Ben, který sní o tom, že se stane kuchařem, jenže váha jeho radostem života příliš nepřeje. Je na čase zhubnout.

Román, který s nadhledem a vtipem líčí pocity hladového, dospívajícího a později i bezhlavě zamilovaného chlapce, přenesou na jeviště formou čteného divadla herci Alan Novotný, Petra Bučková (alt. Markéta Lánská) a Jakub Zedníček. Představení si užijí všechny věkové kategorie.

Mikäel Ollivier v knize ukazuje pohled do současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim často chybí to nejdůležitější. Ve Francii byl román ověnčen osmnácti literárními cenami.

V předešlých vystoupeních v Trutnově se listovalo Kafem a cigárkem herečky a blogerky Marie Doležalové, knihou reportéra a novináře Tomáše Poláčka STOP a naposledy to byla Láska a tělo od Arnošta Lustiga.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Listovaní

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama