reklama 

Nevěřte všemu. Listovalo se Nejlepší knihou o fake news

27.4.2018  •  Kultura  • 
čtenost 771

Spousta vtipů, třeba že Eva Pilarová se stane čtvrtou porotkyní soutěže Česko Slovensko už nehledá vůbec nikoho. Nebo že v Ostravě se kvůli smogu šíří zprávy pomaleji, a proto tam lidé volili Zemana. Mimochodem prezident republiky ve čtvrtek promluvil i přímo k návštěvníkům Listování v Trutnově. Anebo to byl také fake?

Nevěřte všemu. Listovalo se Nejlepší knihou o fake news

A právě o šíření dezinformací, poplašných zpráv, manipulacích a dalších způsobech klamání veřejnosti byl čtvrteční díl z cyklu scénického čtení Listování v kinosálu Hvězda na ZŠ Mládežnická. Herci Alan Novotný a Petra Bučková totiž diváky seznamovali s publikací Nejlepší kniha o fake news!!

Stylově jako dva odborníci oděni ve vědeckých pláštích bavili zaplněný sál tři čtvrtě hodiny nejen předčítáním oblíbených pasáží z knihy, která má 140 stránek, ale doplnili to i několika scénkami. Například na živo ukázali manipulaci s publikem, kdy nechali muže a ženu v první řadě prohodit si místa, protože prý paní za nimi přes ně nevidí. Samozřejmě, že viděla dobře…

Knihu, která se stala bestsellerem, napsali na Katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity pod vedením svých pedagogů Miloše Gregora a Petry Vejvodové studenti sdružení v projektu Zvol si info. Ten si klade za cíl posilovat schopnost především mladých lidí čelit propagandě, rozpoznávat hoaxy a nepodléhat fake news.

Další Listování se bude konat za měsíc 22. května a účinkující Tomáš Drápela, Věra Hollá a Pavel Oubram představí knihu Byl jsem přitom, v níž je zpracován světoznámý příběh duševně a citově retardovaného Davida Záhrabníka, který až do zralého věku nepoznal skutečný svět jinak než z televize a který je po smrti svého dobrodince do něj sice vržen rovnýma nohama.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama