reklama 

V Trutnově byla vždycky neuvěřitelná atmosféra, řekl zpěvák Tata Bojs

25.8.2019  •  Kultura  • 
čtenost 2147

/VIDEO/ Na plakátu, který zval na Artu Kus, byli napsaní na prvním místě. Tata Bojs. Hlavní hvězda nového festivalu zářila na Bojišti při pátečním programu. A zářila doslova, protože trutnovský amfiteátr oslnila nejen skvělou - hodinu a půl trvající - hudební produkcí, ale i vychytanou projekcí a světelnou show.

V Trutnově byla vždycky neuvěřitelná atmosféra, řekl zpěvák Tata Bojs

„Líbilo se nám, že za námi pořadatelé přišli s nabídkou, abychom koncert udělali hezký a byli ochotní investovat i nějaké peníze do scény a ledek,“ uvedl frontman pražské skupiny Milan Cais, který byl rád, že se duch festivalu vrací na Bojiště. I když tak nějak jinak. „Ale to je správný, protože dvakrát do stejné řeky se nedá vstoupit, přestože se tedy festival koná na stejném místě,“ dodal 45letý zpěvák a bubeník.

Coby známý sochař a výtvarník ocenil myšlenku organizátorů postavit festival na více vizuální, tvořivé a kreativní stránce. „My ve své režii projekce máme a tento typ koncertu, který byl dneska, si proto strašně moc užíváme. Je to pak takový plnohodnotný zážitek,“ nechal se slyšet Cais. Podle jeho slov během letní sezony, která je vždy nabitá, odehrají takových koncertů s celou výpravou třeba jen pět.

Prozradil, že kvůli tomu i docela dlouho ladil trutnovský playlist. „Na každý koncert připravuji trošku jiný. Věděl jsem, že tady bude ledka, tak jsem s tím trošku pracoval,“ potvrdil. Některé jejich písničky projekci nemají, některé mají a některé i více propracovanou. Podle toho sestavoval trutnovskou show. A zároveň chtěl, aby si s lidmi zavzpomínali na staré desky, takže Bojištěm se třeba rozléhaly songy z Biorytmů i Futuretra. „Dá se říct, že všechny desky jsme měli v playlistu zastoupené,“ uvedl.

A byl to dlouhý playlist, který se přehoupl až přes půlnoc. „Organizátoři nám řekli, že jsme hlavní kapela, tak máme hrát dlouho,“ usmál se Cais, jenž se publiku omlouval, že je dva týdny po operaci kolene, takže nebude tak akční. Uragán na stage v Tata Bojs však stejně dělá někdo jiný, baskytarista Marek „Mardoša“ Huňát tam lítal celou dobu jak tazmánskej čert.

V Trutnově se objevili Tata Bojs asi dvě hodiny před koncertem. Chvilku se v zákulisí viděli s Noisy Pots a pozdravili se s Kapitánem Demem. „To ve mně vyvolalo vzpomínky tady na tu boudu, kde dostáváme občerstvení. Jak to tu bylo vždycky divoký a backstage byla plná muzikantů, mániček a různých undergrounďáků, kteří už byli v pohrouženém stavu,“ nostalgicky vyprávěl Cais a dodal, že si vybavil i nějaké zdejší večírky.

Na koncerty na Bojišti má jen dobré vzpomínky. Vždy tady prý zažili úplně skvělé publikum s krásnou odezvou, ať už v 90. letech, kdy Tata Bojs vystupovali jen ve třech, nebo později, kdy hráli s elektronikou. „Byla to neuvěřitelná atmosféra,“ prohlásil o muzicírování na dřívějším Open Air Music Festivalu.

Úvodní ročník nového Artu Kusu se tomu, vzhledem k návštěvnosti, samozřejmě nemohl vyrovnat. „Lidí tady bylo míň, takže pak nejde úplně vykřesat takovou energii, jako jsme tady zažívali. Ale to neznamená, že se to za pár let nemůže stát. Bylo to fajn,“ drží frontman Tata Bojs palce pořadatelům.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, Kateřina Svobodová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama