Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Listovací večer s Krkavčí matkou plul na vlně pohody

22. 6. 2020

Listovací večer s Krkavčí matkou plul na vlně pohody 0 snímků
Po dlouhé několikaměsíční pauze se na místní kulturní scénu vrátilo Listování. Úspěšný projekt, který už čtvrtým rokem představuje veřejnosti knihy českých i zahraničních autorů, si v Trutnově našel své příznivce, jinak by přeci pořadatelka Barbora Chmelíková jen tak pro nic za nic nezískala Kulturní cenu města Trutnova za rok 2019.

Prvním pokoronaviroým hostem, který dorazil za čtenáři do kina na Mládežku, byla Veronika Hurdová alias Krkavčí matka. Píše blog, vydává knihy pro děti i dospělé, pořádá besedy a velmi otevřeně se s ostatními dělí o své pocity, myšlenky, zkušenosti. „Je to více než zajímavá bytost, která má co předat širokému publiku. V jejím vyprávění si každý našel to své,“ sdělila Barbora Chmelíková na adresu ženy, jejíž život poznamenal smrt manžela, když čekala třetí dítě.

Hodně se povídalo právě o dětech, vzdělávání, smrti, pohádkách, štěstí i neštěstí. Celý večer však plul na vlně pohody. A tak to má být. Návštěvnost byla nad očekávání a s dobrou odezvou se setkala i listovací kavárnička, která se tentokrát rozkládala venku před školou.

Již tento týden ve středu se od 20 hodin (kavárnička otevírá o hodinu dříve) můžete těšit na další Listování, kdy přijedou své „špeky“ ukázat herci Pavel Oubram a Věra Hollá, kteří již v klasickém provedení scénického čtení představí knihu Špeky od Roba Granta, autora Červeného trpaslíka. Určitě to bude zábava.

Kniha vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá. Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš