Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Blýsknutí na lepší časy. Výtvarníci oživili kino vlastní tvorbou

30. 3. 2021

Blýsknutí na lepší časy. Výtvarníci oživili kino vlastní tvorbou 0 snímků
Všimli jste si? Výklady trutnovského kina Vesmír se náhle rozjasnily. Dočasně si je totiž „vypůjčili“ členové Spolku podkrkonošských výtvarníků pro novou expozici.

Na místě, kde visí jindy plakáty a propagační snímky k celovečerním filmům, jsou nyní snímky z činnosti proslulého spolku. Fotografie umělecké i dokumentární, kresby, malby, oleje, ale také paličkovaná krajka. „Visí tu ukázky prací všech našich členů. Trojrozměrné objekty, jako například díla řezbářů, by se sem nevešly, tak jsme je nafotili,“ vysvětluje náčelník spolku Ctibor Košťál.

Ve třech z deseti výkladů jsou desítky fotografií ze spolkových výstav, setkání, zábav, mejdanů či plesu. „Nehledejte v tom ale náhradu naší výstavy, která se měla uskutečnit na sklonku loňského roku a nebyla. Je to jen připomenutí toho, že žijeme, připomenutí se naší tvorby, a toho jak spolkově žijeme,“ říká Košťál.

V době silně poznamenané covidem-19 a souvisejícími restrikcemi je aktuální výstava ojedinělým trutnovským kulturním počinem. „Je to pohlazení od našeho spolku, řekněme zablýsknutí se na lepší časy, které věříme, že brzy přijdou. Stavte se na to u kina někdy podívat!“ dodává Ctibor Košťál.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Lenka Hurdálková
Video: Pavel Cajthaml