Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Upovídaná farářka bavila vyprodané Uffo při premiérové listovačce

1. 12. 2022

Upovídaná farářka bavila vyprodané Uffo při premiérové listovačce 0 snímků
V době, kdy byly zcela zavřené kostely, tak v tom zdejším husitském křtila jednoho svého farníka. A má odsud spolužačku z výcviku, což považuje také za svou další srdcovku. Farářka Martina Viktorie Kopecká o Trutnovu ví a do povědomí se ji určitě zapsal i úterní večer, kdy v nezvyklé roli bavila veřejnost jako host Listování v Trutnově, které se vůbec poprvé uskutečnilo ve Společenském centru Uffo.

Pořadatelka Barbora Chmelíková, která usedla do druhého křesla na jevišti, totiž musela pro velký zájem přesunout povídání s mladou farářkou z domácí scény na Mládežce do větších prostor. O vstupenky byl takový zájem, že doprodej trval jenom pár hodin. Kapacita 356 míst by se v úterý možná naplnila i dvakrát.

Kdo měl to štěstí a dostal se do hlediště, mohl nakouknout do života drobné duchovní se skvělým přednesem, která píše svůj blog Deník farářky. Podle něj vyšla na loni podzim stejnojmenná kniha. Během dvě a půl hodiny trvajícího setkání s Trutnováky pak prozradila, že brzy vyjde její další rukopis. Na březen se chystá odhalit ve Zpovědi farářky.

„Ještě váhám, co všechno tam zařadím, protože materiálu je hodně. Nikdy jsem totiž nevěděla, kde je nějaká ta hranice, za kterou už nemám jít, a tak jsem prostě šla dál a dál. Teď si říkám, jestli chci ještě veřejně tak daleko jít,“ usmála se.

 

V Uffu vyprávěla o své účasti ve StarDance a nabídkách ke sňatku, o své cestě k víře a křtu, o improvizaci při bohuslužbách včetně setkání s pořadatelkou Bárou, která za ní přijela do kostela sv. Mikuláše na Staroměstské náměstí. A napovídala toho nejen o sobě daleko víc. Na závěr, kdy na pódiu vystoupil se dvěma písněmi i malý trutnovský zpěvák Sebastian Sagasser, vyslovila vánoční požehnání.

„Velmi jsem si to tady užila. Na takových akcích mě vždycky překvapí, jak jsou jedinečné. Přijde mi, že tady u vás, jak jste blíž k horám, tak i lidé k sobě mají blíž. Takže i tuhle blízkost jsem tu cítila,“ uvedla šestatřicetiletá farářka, než se vydala zpět na cestu do hlavního města.

Další listování, už zpět na Mládežce, se bude konat ve středu 14. prosince a listovat se bude knihou Třešně v rumu, kde si střihne one man show úžasná Petra Bučková.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš