Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Snílek provede děti v Uffu světem fantazie a snů

2. 3. 2024

page.Name
Zdáš se mi? Nebo si tě představuji jen já? Jsi opravdu, nebo jen jako? Vysněný kamarád, nebo polštář, na kterém se mi zdají sny? Otázky, na které těm nejmenším divákům dá odpověď nedělní představení v Uffu. Snílek. Svou novou inscenaci soubor FysioART, jehož představení jsou v Trutnově dobře známá z Cirk-UFFu, odehraje hned dvakrát, a to od 15 a 16.30 hodin. Vezměte své děti zasnít si do Uffa.

Představení, ve kterém promlouvá gesto a tanec, animované koláže vytvořené spojením kresby a rostlin. Děti z měkkého pohodlí sledují putování krátkými příběhy či se do něj dokonce zapojují. Ruce i nohy se stanou rozpustilými kamarády, jenž se chtějí protančit až na samý okraj postýlky, nebo dokonce světa. Na cestičkách, lákajících ke hře a spoluúčasti, se potkají s kapkami deště, notičkami, zvířátky a květinami, až se společně ocitneme na rozkvetlé louce.

„Snílek je představení, které zve malé i velké diváky na společnou cestu do vlastních představ. Něco se nám zdá či si poletujeme ve fantazii, a naše ruce nebo celé tělo to nakreslí,“ říká autorka představení a režisérka Hana Strejčková. „Všichni máme možnost vstoupit do obrázku nebo si představit tu naši chtěnou skutečnost. A měkké polštářky se stávají hrdinskou výbavou, s níž děti dokážou proměnit sebe sama ve fantazijní bytosti,“ dodává, že Snílek je o tom být spolu a nebát se.

Navštívili jste někdy domov šneka? A jak rychle stékají dešťové kapičky? Kolik teček stačí na přechod bílého listu papíru? Umíte chytit polštář a v něm najít svůj sen?

Inscenace šetrně probouzí všechny smysly, otevírá prostor ke hře a spolupráci, zejména pak má divák možnost prožít intenzivní haptickou zkušenost díky desítkám polštářků a zvukové lázně od ticha po jižansky temperamentní hudbu. Cesta vede od pantomimy přes fyzicko-objektový dialog po radost z tance. Představení je určené dětem od 10 měsíců do 4 let.

(bog, tz-uff)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Tomáš Strejček