Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Hod válečkem, minigolf, skok daleký. V Havlovicích soutěžili starší olympionici

4. 9. 2021

page.Name
Krásné počasí, úžasné sportovní výkony, přátelská atmosféra. To vše vyšperkovalo již třináctou Olympiádu pro starší a dříve narozené, kterou hostil ve čtvrtek Všesportovní areál v Havlovicích. Tradiční nesoutěžní akce se zúčastnilo 263 sportovců z území Místní akční skupiny (MAS) Království – Jestřebí hory, která spolu s Tělovýchovnou jednotou Sokol Havlovice akci pořádala. Sportovní klání zpestřil doprovodný program.

Po úvodních proslovech zazněla česká hymna v podání ředitelky Základní umělecké školy A. M. Buxton v Úpici Evy Matouškové. „V Havlovicích jsem potkal spoustu úžasných lidí, kteří se k sobě hezky chovali a byli rádi, že se mohli potkat. Sportování je evidentně baví. Poděkování patří pořádající místní akční skupině i havlovickému Sokolu, povedlo se tu vytvořit ojedinělou akci,“ pochválil organizátory i soutěžící radní Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Zdeněk Fink, který nad akcí převzal záštitu.

Olympioniky čekal opět hod paličkou a válečkem na cíl, minigolf a skok daleký. Nejstarší účastnicí byla Marta Fajfrová ze Rtyně v Podkrkonoší. „Troufla jsem si na všechny disciplíny, i na skok. Moc se mi tu líbí, potkávám známé, jezdím sem už hodně let,“ pochvalovala si dvaadevadesátiletá sportovkyně.  

Sportování nadšenců ve věku 65+ zpestřilo taneční vystoupení Boubelek z Mezilečí. Olympionici dostali zdarma drobné ceny a také poukazy na občerstvení. Se zajištěním akce pomohli žáci z Havlovic a úpičtí gymnazisté.  Mezi nejpočetnější olympijské výpravy patřila tradičně ta z Pilníkova. „Vyšlo počasí, sportovní výkony byly výborné. Děkujeme všem pořadatelům za to, že jsme se mohli zúčastnit a těšíme se na viděnou za rok opět v Havlovicích,“ hodnotil trenér, masér a roztleskávač ekipy, pilníkovský starosta Josef Červený.

Během Olympiády pro starší a dříve narozené probíhalo v dějišti akce i pozorování slunce s úpickými hvězdáři. Zájemci se také mohli projet na elektrokolech, která byla k zapůjčení ve stanu společnosti Barta.bike. Probíhal zde také bezplatný servis jízdních kol. V krásném areálu na břehu Úpy nechyběla ani miniexpozice poslední textilky v regionu Frolen.

„Je vidět, že po roce a půl různých omezení se lidé chtějí potkávat. Jsem rád, že i do Havlovic dorazili v hojném počtu. Zažili krásný den a odjížděli šťastní,“ neskrývá svou spokojenost ředitel spolupořádající MAS Jan Balcar, který akci moderoval. „Jsem moc rád, že jsme se po roce zase mohli sejít. Věřím, že při zachování osvědčených disciplín a rozšíření doprovodného programu můžeme být všichni i v příštích letech navýsost spokojeni,“ dodal na závěr Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice. Podrobnější informace včetně fotogalerie najdete na www.kjh.cz.

(bog, tz-pza)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Petr Záliš