Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Je čas na jarní úklid! Dobrovolníci se vydají Sněžku a její okolí zbavit odpadků

15. 5. 2024

page.Name
Papírové kapesníčky, plastové lahve, hygienické potřeby, igelitové pytlíky a nedopalky. To bývají nejčastější odpadky u turistických tras v Krkonoších. V sobotu se do hor vydají dobrovolníci, aby přírodu zbavili nečistot od těch, co si stále neodnáší s sebou z hor to, co si tam přinesli. Konkrétně se bude uklízet Sněžka a její přilehlé okolí.

Akce Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou je součástí celorepublikové iniciativy Ukliďme Česko. Připojit se může každý, kdo chce. Pomůžete udržet Krkonoše čisté?

Zájemci o úklid se sejdou v sobotu v podloubí hudebního klubu KlonDike u restaurace Craft Coffee od 8:30 do 10:00, kde bude probíhat „prezenčka“ a výdej úklidových pomůcek. „Kdo může, vezměte si prosím vlastní rukavice,“ vzkazují organizátoři dobrovolníkům, kteří kromě výhledů a pocitu dobrého skutku získají na víkend výhody, které pro ně připravili partneři akce.

Jako dobrovolník můžete zdarma využít lanovku na Sněžku nebo vyhlídkový vláček, který se vydá směrem ke Kolínské boudě. Dále slevy na ubytování i občerstvení a další služby, včetně bezplatného parkování v parkovacím domě. Na úklid je v sobotu celý den a je jen na vás jaké zvolíte tempo.

Více informací k výhodám a registraci najdete na stránkách Pece pod Sněžkou.

(bog, tz-kso)
redakc@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň