Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Trutnovsko má první dva případy lidí s koronavirem, kraj jich má 14

17. 3. 2020

page.Name
Nákaza nebezpečným koronavirem už zasáhla i náš region. Hygienici dnes (v úterý) večer ohlásili, že dva nové potvrzené případy jsou z Trutnovska. Jedná se o manželský pár, který byl lyžovat v Rakousku.
Třiašedesátiletá žena a sedmdesátiletý muž se vrátili z dovolené a bezprostředně po návratu kontaktovali lékaře. „Manželé jsou v domácí izolaci, průběh onemocnění nevyžadoval hospitalizaci," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Podle hygieniků manželé necestovali autobusem, takže nikoho dalšího neohrozili. "Byl to soukromý pobyt, žádný zájezd," doplnila Krejčí. Informaci potvrdil naší redakci i trutnovský starosta Ivan Adamec, kterého hygienici o případu informovali. „Pokud vím, tak se ti manželé s nikým místním nesetkali," sdělil Adamec. 

Podle nejnovějších informací šli oba manželé ihned po návratu do dobrovolné karantény. Vše řešili telefonicky se svojí lékařkou a hygieniky, takže vůbec nenavštívili ani nemocnici. 

Záznam z dnešní tiskové konference vedení města k převzetí 5000 kusů roušek. Začátek tiskovky v čase 0:40.

Manželé z Trutnovska jsou v pořadí 11. a 12. potvrzeným případem nakažení v Královéhradeckém kraji. U většiny nakažených nemocí Covid-19 převažuje cestovatelská anamnéza. Lyžovat v Rakousku byli ještě další čtyři lidé z Hradecka (3 ženy, 1 muž) a dva z Náchodska (ženy). Další čtyři lidé v kraji se nakazili po úzkém kontaktu s jinými nemocnými infekcí Covid-19.

Aktuálně, ve středu v 9:00 ráno oznámili hygienici další nakažené, dvě dívky - sedmiletou a desetiletou. Jsou to dcery dvaačtyřicetileté ženy, včera hlášeného desátého potvrzeného případu. "Ve společné domácnosti, z okresu Hradec Králové, návrat z Rakouska, bez kontaktů s ostatními osobami – sdílely plošně vyhlášenou karanténu, zdravotní stav je dobrý, bez hospitalizace, v domácí izolaci," konstatovala mluvčí hygieniků Veronika Krejčí.

V kraji už hygienici provedli 117 vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem. Pozitivních jich bylo 14.


V Česku je aktuálně 434 nakažených. Počet prudce stoupá, od pondělního večera vzrostl o 90.

 čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler