Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Studenti gymnázia budou péct pro Ukrajinu. Přijďte ochutnat!

9. 3. 2022

page.Name
Mlsáte rádi? Ve čtvrtek od 15 hodin a v pátek od 14 hodin se na trutnovském gymnáziu uskuteční sbírka pro Ukrajinu, která nebude tak úplně tradiční. Bude totiž probíhat formou charitativního prodeje sladko-slaných zákusků, které přichystají sami studenti. „Nabídli se i kluci, na což jsem teda zvědavá,“ řekla s úsměvem Natálie Karlecová z 6.X, která si vzala akci na svoje triko.

Původní myšlenka uspořádání materiální sbírky se nesetkala s velkou odezvou, a tak po domluvě s ředitelem školy Petrem Skokanem a inspirací jedním pražským gymnáziem se sedmnáctiletá studentka rozhodla zajistit pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině přes dobročinné pečení.

„Přišlo mi to jako skvělý nápad, aby se i studenti mohli nějak zapojit, protože ne vždy mají finance na to, aby přispěli do nějaké sbírky,“ uvedla. Svůj návrh nejprve přednesla ve své třídě, kde se k ní přidala většina spolužáků. A pak oslovila ještě ostatní třídy. „Zapojilo se asi šest dalších tříd. Sice ne moc lidí, z každé třídy to je vždy tak jeden dva, ale to stačí,“ dodala.

Na chodbě v prvním patře gymnázia se však zítra a pozítří nebude jen mlsat, o doprovodný program se postará ve čtvrtek svým vystoupením školní sbor Colours of GTU a v pátek předvede své taneční kreace Simona Hurdálková. A po oba dny bude zpřístupněna výstava fotografií Jana Báchora v Dračí uličce. Veškerý výtěžek z akce poputuje do organizace Člověk v tísni na sbírku SOS Ukrajina.

„Chtěla bych pozvat co nejvíce lidí. Máme v plánu zákusky rozdělit. Pro studenty je přichystáme na přestávky a pro veřejnost odpoledne,“ poznamenala Natálie Karlecová, které s přípravou dost pomáhá její sestra Tereza. „Já budu péct slanou ciabattu a ségra se postará o sladké,“ prozradila na závěr.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Pixabay