Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Vitesco opět podpořilo průmyslovku, za 100 tisíc škola vylepší odborné učebny

30. 11. 2023 Komerční sdělení

Vitesco opět podpořilo průmyslovku, za 100 tisíc škola vylepší odborné učebny 0 snímků
Už dvanáct let trvá spolupráce dvou trutnovských subjektů - společnosti Vitesco Technologies a Střední průmyslové školy. Partnerství funguje k oboustranné spokojenosti. Potvrzením je i 100 tisíc korun, které firma škole darovala.

„Jsem velmi rádi, že tady průmyslovku máme. Spolupráce je předpokladem vzájemného fungování v našem městě a regionu,“ uvedl Lukáš Rosůlek, ředitel Vitesco Technologies s více než dvěma tisícovkami zaměstnanců.

Předávání šeku se stalo tradicí. Stejně jako dlouhodobá promyšlená spolupráce. Škola za věnované peníze nakupuje stroje a vybavení. Žáci se díky tomu učí v moderně vybavených odborných učebnách. Když pak nastoupí do firmy na praxi nebo do práce, snadněji se zařadí do pracovního procesu. „Dnes se už pohybujeme v řádu jednotek stovek absolventů, kteří u nás působí na různých pozicích, od odborných, výrobních, až po manažerské,“ upřesnil Rosůlek.

Příkladem byla zhruba hodinová firemní prezentace, která podle tradice předcházela předání šeku. Před žáky 4. ročníku maturitního oboru strojírenství a počítačová grafika nejprve hovořil o firemní výrobě, perspektivě a investicích do nových výrobků pro autoprůmysl přímo ředitel Vitesca. Na něj navázali vyprávěním vlastních příběhů zaměstnanci, kteří vzešli kdysi právě z průmyslovky - Jakub Husák, Karel Balcar a Jan Lojda, který následně ještě vystudoval ČVUT.

„Jsou reálným příkladem, čeho u nás může dosáhnout absolvent školy, ať na manažerské nebo technické pozici. Kdo zná technické obory a má všeobecné povědomí, tak má zajištěnou budoucnost. Jan Lojda jde navíc příkladem žákům, kteří se rozhodnou pro pokračování studia na univerzitě,“ zdůraznil Lukáš Rosůlek.

Rozšířenou prezentaci ocenil i ředitel průmyslovky Vladislav Sauer. „Byl to skvělý nápad, vzít s sebou bývalé žáky naší školy, aby na osobním příběhu ukázali, jak mohou být mladí lidé v práci úspěšní. Stejně tak je důležité, že se lidé z Vitesca účastí našich dnů otevřených dveří. Rodiče se tak kromě informací o škole dozvědí i možnosti pracovního uplatnění svých dětí,“ řekl Sauer.

Škola podle zvyklostí použije darované peníze k nákupu odborných pomůcek. „Sumu sto tisíc korun použijeme na pořízení nástrojů pro CNC obráběcí stroje a další příslušenství do odborných učeben na pracovišti školy v Mladých Bukách,“ oznámil ředitel průmyslovky Vladislav Sauer.

Dlouholetá spolupráce školy s firmou má několik úrovní. Žáci například absolvují ve Vitescu odborný výcvik, souvislé čtrnáctidenní praxe a chodí na exkurze. Firma studentům nabízí rovněž placené stáže a brigády.