Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Den v růžovém. Restaurace Dvoračka zve na velkou degustace vín

3. 6. 2024 Komerční sdělení

page.Name
Máte rádi víno? A co takhle růžové? Tak to musíte v pátek 7. června zajít na Dvoračku! Trutnovská restaurace ve spolupráci s Králem vín chystá svou top letní akci – Den v růžovém. „Půjde o největší degustaci frizzante a růžových vín v České republice,“ říká provozovatel restaurace Leoš Svoboda.

V rámci neomezené degustace v areálu výletního hostince ochutnáte bezmála dvě stovky vzorků špičkových růžových a perlivých vín z Moravy a Čech, které byly přihlášené do jediné specializované soutěže růžových a perlivých vín u nás Jarovín - 21. ročník.

V ceně vstupného 600 Kč je zahrnuta i ochutnávka grilovaných Dobřejovických klobás, skvělý kváskový chléb Breadway a přírodní pramenitá voda Šumavský pramen. „Zároveň budeme pro hosty připravovat i naše grilované speciality,“ doplňuje šéf restaurace.

A jelikož se akce jmenuje Den v růžovém, přání organizátorů je, aby dorazilo co nejvíce hostů v tematicky barevně laděném oblečení. Vyhlášena bude totiž soutěž o nejrůžovější pár. Vítězové, kteří na sobě budou mít nejvíce růžového oblečení a oděvních doplňků, získají karton – 6 lahví – Frizzante rosé z Vinařství Vajbar. Začátek růžového setkání je v 16 hodin.

Přečtěte si rozhovor s pořadatelem, degustátorem, publicistou a ředitelem soutěže Král Vín Brankem Černým (na snímku třetí zleva).

Co je to JAROVÍN?
JAROVÍN je národní soutěž růžových a perlivých vín. Tedy soutěž, která zkoumá každý rok typická jarní vína. Letos je 21. ročník.

Co je to Den v růžovém?
Den v růžovém je pultová degustace všech pozitivně hodnocených vín z JAROVÍN 2024. Degustaci vín spojujeme s vhodnými pokrmy připravovanými na grilu. Je to takové naladění na jarně/letní notu zahradních párty…

Proč v růžovém?
Protože růžová je veselá a veselost k jaru patří. Protože růžová je bláznivá a chceme si zablbnout…

Kolik vín přivezete?
Přivezeme přes 180 vín, která získala pozitivní hodnocení poroty, poloviny tvoří vína růžová a polovinu frizzante. Všechna vína si mohou návštěvníci ochutnat v neomezené degustaci, nicméně doporučujeme výběr 30 či 40 vzorků. Výběr si mohou návštěvníci udělat i předem v naší skvělé aplikaci či elektronickém katalogu.

Jaká vína vyhrála?
Šampiónem se ziskem 91 bodů se stal Cabernet Sauvignon rosé 2023, pozdní sběr ze Střední vinařské školy Valtice. Barva připomíná rozmačkané zahradní jahody. Vůně je plná, oblá, mazlivá, marmeládově nasládlá s dominujícím letním ovocem. Chuť je svěží, jemně nasládlá, přináší zralé letní ovoce, dominují zahradní jahody. Vítězem kategorie perlivých vín nad 9 g zbytkového cukru se ziskem 91 bodů stalo Bubbles frizzante blanc 2023 perlivé víno z ARTE VINI. Barva je světle zlatá s bohatým jemným perlením. Vůně je decentní, výrazně ovocná po bílých a žlutých peckovinách. Chuť je výbušná, dynamická, svěží s příjemným dovětkem cukru, celý koš letního ovoce, delší dochuť.

Kde všude Dny v růžovém pořádáte?
Celkem na deseti místech napříč celou republikou. Všechny Dny v růžovém jsou stejné, ale každý jiný. Tradičně ve Velkých Pavlovicích proběhla mimořádná aprílová růžová party ihned po hodnocení vín. Žádní someliéři, žádné katalogy, jen obrovské množství růžových vín v historických sklepích zámku Trkmanka. 

V exkluzivních společenských prostorách Clarion Congress Prague, se konal večer s bohatým rautem a degustací nejlepších rosé a perlivých vín. Nechyběla ani virtuální realita.

V předvečer představení nových vín VOC Znojmo se v atriu Domu umění konala degustace vín doplněná prezentací špičkových sýrů Gran Moravia a grilováním Dobřejovických klobás. 

Jihočeši začít v růžovém v exkluzivních prostorách Den Clarion Congres hotelu České Budějovice. 

Den v růžovém Mikulov se konal v rámci slavnosti města Mikulov v nádherném a romantickém prostředí Zámecké zahrady zámku Mikulov.

Premiérově se konal v rustikálních prostorách Mlýnský domov Jinočany, kde se neochutnala jen vína, ale také skvělá domácí gastronomie.

V luxusním píseckém restaurantu Chapelle čekala nejen špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech, ale také grilované speciality z ryb a farmářského hovězího.

Po premiéře v Trutnově nás ještě čeká Děčín, kde na pěší zóně pod Růžovou zahradou vyroste jako každý rok vinné tržiště, kde se můžete těšit na největší degustaci frizzante a růžového vína v České republice a premiéru na zámku Doudleby nad Orlicí – skvělá růžová vína a frizzante , historie, zámecká kuchyně i zahrada. Prohlídka zámku, muzea i parku, skvělá gastronomie.

Proč jste se rozhodli udělat tyto akce?
Protože chceme milovníkům vína ukázat krásu českých a moravských vín a inspirovat je na jarní a letní měsíce. Na podzim nás čeká sofistikovanější degustace Krále vín – od velkých pultových Královských koštů až po řízené degustaci 15 nejlepších vín. Jedna ze zastávek je plánována i pro Trutnov.


Hostinec Dvoračka